FEATHERSS-WEB

Počítadlo

TOPlist

Anketa

Vyhladávač
S e z n a m

Anketa 2

Info o GTA 4GTA IV je najnovšia verzia Grand Theft Auto od RockstarGames je moc dobrý aj som ju hral je to lepšie než San Andreas je to jak realny život.
Oficíálne screenshoty

GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4 GTA 4

Wallpapery

GTA4 GOLD by yetti89 Wallpaper by Yetti89 Wallpaper by yetti89 Wallpaper by yetti89 1440x900 plakat gta4 

Hl.postavy

Niko Bellic

   Niko je hlavní protagonista GTA IV. Je přistěhovalec z Balkánu, který přijel do Liberty City kvůli svému bratranci Romanovi, který ho mámil svými pohádkovými maily o Americkém snu, patnácti nadupaných autech, dvou přítelkyních a hromadou peněz. Po příjezdu zjistí, že to vše byla jen bouda a zoufalý pokus záchrany před gangstery a kriminálníky, kteří se snaží zlikvidovat Romana a jeho taxislužbu.
   Ovšem Bellic také utíká před svou minulostí a další důvod je vystopování a chycení člověka, který zradil jeho starou vojenskou jednotku. Niko Sloužil v elitních vojenských jednotkách a ovládá několik bojových umění (především KravMaga). Také se účastnil mírových vojenských operací na Balkáně. Velkou část svého života prožil ve věznicích třetího světa.

Dabér: Michael Hollick

 

Roman Bellic

   Roman je Nikův bratranec. V Liberty City žije patnáct let. Všeho se sice bojí, ale je optimista, fantasta a lhář, obvykle dává falešné sliby, které nedokáže splnit. Topí se v dluzích a jdou po něm Albánci a později i Rusové. Bydlí a žije v Brokeru, kde vlastní malou upadající taxislužbu. Ze začátku hry je váš jedinný přítel a jedinné spojení s ostatními lidmi. 

Dabér: Jason Zumwalt

 

Jacob "Little Jacob" Hughes

   Jacob, přezdíváný "Little Jacob" je překupník zbraní a dobrý přítel Romana i Nika. Je členem podivné sekty která při svých obřadech používá marihuanu. Úzce spolupracuje s Nikem, který mu při jeho překupnických akcích zajišťuje ochranu. 

Dabér: Coolie Ranx

 

Vlad Glebov

   Vlad si připadá jako důležitý muž s velkou mocí. Ve skutečnosti je podřadný ruský kriminálník, který zkouší získat respekt pomocí lichvářství. Zajišťuje v Brokeru ochranu a nabízí půjčky s nehoráznými úroky. Má pod palcem i Romanovu taxislužbu. Narodil se v Rusku, má za to, že je špičkový mezinárodní obchodník. Vlastní bar – Comrades. 

Dabér: Misha Kuznetsov

 

Manny Escuela

   Manny je bývalý gangster, změnil se z pouličního výtržníka na ochránce. Dříve nechyběl u žádné sprejreské, hip-hopperské či breakdancové akce. Nyní se snaží očistit a natáčí o sobě dokumentární film. 

Dabér: Berto Colon

 

Brucie Kibbutz

   Nadšenec pro fitness a své vypracované tělo, samozvaný VIP. Myslí hlavně na sebe, žije si svým stylem plným drahých aut, krásnými ženami, hip-hopu a penězi. 

Dabér:  Timothy Adams

 

Francis McReary

   McReary je zkorumpovaný policista, stejně jako Tenpenny v San Andreas nebo jako Leon McAfrrey v Liberty City Stories. Jeho vizáž doplňuje husté vousy zakrývající čtvrtinu obličeje. Zná Nikovu minulost a nutí ho ke spolupráci. Získává v Liberty City stále větší moc a je zapleten do organizovaného zločinu. 

Dabér: Ryan Johnston

 

Elizabeta Torres

   Více než deset let úspěšně prodávala drogy v Bohanu. Věděla včas kdy někoho podplatit nebo zabít. Nepouštěla se do větších akcí a dealovala v malém rozsahu. Po čase ale sama plně propadla drogám, začala mít přeludy a stala se paranoidní. 

Dabér: Charlie Parker

 

Patrick "Packie" McReary

   Patrick je irský pobuda a chuligán. Dobře se zná s Elizabetou a Ti kdo ho znají mu neřeknou jinak, než "Packie". Spolu s jeho sestrou Kate žijí u své matky. Jeho sestra je zamilovaná do Nika, což se packiemu nelíbí. 

Dabér: Ryan Johnston

 

Kate McReary

   Sestra Patricka, je zamilovaná do Nika, čemuž chce Packie zabránit. 

Dabér: [neznámy] 

 

Playboy X

   Playboy X je podnikavec. Vlastní nevěstinec v Algonquinu,. Mezi jeho dobré přátele patří Dwayne Forge se kterým vedl obchod do doby, než byl zatčen a uvězněn. 

Dabér: Postell Pringle

 

Dwayne Forge

   Dwayne je dávný přítel Playboye X. Nedávno se dostal z vězení a bojí se, že se Playboy změnil a posunul se, zatímco on sám ztrácel čas. 

Dabér: Devin Richards

 

Bledar Morina

   Bledar je albánský lichvář, který půčuje lidem jako je Roman, ovšem účtuje si velké úroky což je pro jeho "oběti" téměř likvidační. Operuje v Brokeru kde se s ním také ze začátku hry setkáte. Je vyděrač, zločinec a nadšenec pro fitness. 

Dabér: Gregory Korostishevsky

 

Phil Bell

   Phil je obchodník a mafián, sídlí v Alderney. Pomáhá Nikovi dopadnou zrádce jeho jednotky (blíže u popisu Nika), ale na oplátku pro něj musí Niko pracovat. Také delší dobu spolupracuje s mafiánem známým jako Ray. 

Dabér: Frank Bonsangue

 

Mikhail Faustin

   Je jeden z mnoha Evropanů, se kterými se ve hře setkáte. Je to další z gangterů, které potkáte. Uděláte pro něj prá misí.

Dabér: Karel Roden

 

Dimitri Rascalov

   Je poskok Mikhaila Faustina. Avšak chová se k němu drze. Budete s ním plnit jednu misi, kde vám koupí Micro SMG.

Dabér: Moti Margolin

 

Mallorie Bardas

   Romanova přítelkyně, kterou chce i Vlad. Niko to ovšem napraví.

Dabér: Elena Harvey Hurst

 

Mr. Gravelli

   Kriminální boss ze staré školy, s hodně kontakty. Nemá už mocčasu a chce, abyjste ho pro něj využili moudře. 

Dabér:  [neznámy]

 

Bernie

   ? 

Dabér: [neznámy] 

 

Lola

   Lola je prostitutka pracující v Brokeru u doků. 

Dabér: [neznámy]

 

Bryce Dawkins

   Starosta Liberty City prosazující rodinné hodnoty. 

Dabér: [neznámy]

 

Tom Goldberg

   Právník vlastnící advokátní firmu Goldberg, Ligner & Shyster se svými společníky Lignerem a Shysterem. Francis McReary by ho nejradši viděl mrtvého. 

Dabér: [neznámy]

 

Ray Boccino

   Italský mafián pomáhající Nikovi ve hledání jedné osoby. 

Dabér: [neznámy]

 

Yusuf
   Bohatý arab, se kterým obchoduje Playboy X. 

 Dabér: [neznámy]

 

Michelle

   V Brokeru se s ní v misi
Three's a Crowd seznámíte pod jménem Michelle, společně s Mallorie jí potom převezete do jejího bytu, zalíbíte se jí a nabídne vám další setkání, postupem času se stane Nikovou přítelkyní. Vše se zvrtne ve chvíli kdy zabijete Faustina a zjistíte, že pro něj pracovala a chce vás zabít.

Dabér: [neznámy]

 

Karen

   Dále pracuje jako recepční v Algonquinské právnické firmě Goldberg, Ligner & Shyster.

Dabér: [neznámy]

 

Jimmy Pegorino

   ? 

Dabér: [neznámy]

 

Isaac Roth

   ? 

Dabér: [neznámy]

 

U.L.P.C.

   ? 

Dabér: [neznámy]

 

Kenny Petrovic

   ? 

Dabér: [neznámy]

 

Derrick McReary

   ? 

Dabér: [neznámy]

 

Lyla Rivas
   Svědčí u soudu a Brucie tomu chce zabránit, proto bude v misi Search and Delete zabit. Dabér: [neznámy]

Príbeh
   Hlavní postava, východoevropan Niko Bellic přijíždí za svým bratrancem Romanem do Liberty City. Vidí před sebou "americký sen", Roman mu totiž píše dopisy typu "mám několik sportovních aut" a Niko se rozhodne odcestovat a hledat nový domov. Skutečnost je ale jiná, Roman lhal a topí se v dluzích. Navíc je zapleten s mafií a jeho jediná obživa je taxislužba v Brokeru, chudinské čtvrti.

 

    Niko ale nepřijel jen za novým domovem a novou příležitostí k životu, ale také utíká před svou vlastní minulostí v jeho domovině. Druhý trailer také napověděl, že Niko zoufale někoho hledá. Koho hledá a před čím utekl ale nikdo neví - Rockstar nám možná naservíruje rozsáhlý příběh a Nikovu minulost nebudeme nejspíš znát předem, ale budeme se jí pomalu dozvídat.

 

    Příběh sice nenavazuje na žádnou z událostí z GTA III ani z Liberty CIty Stories, ale Rockstar nevyloučil, že se tu některé už známé postavy objeví. Druhý trailer nám naznačil přítomnost gangu Diablos a to tím, že na jedné zdi je nakreslen jejich vůdce El Burro. Příběh by se ale každopádně měl točit okolo úplně jiných věcí a prý nepůjde o to, stát se nejvýše postaveným gangsterem v Liberty CIty, ale o to přežít.

Zbrane

Ručné zbrane


Päste -
úplne najslabšia základná zbraň, ktorú máte k dispozícii vždy. Len pre prípady núdze, keď nemáte nič iné po ruke. V hre bude zrejme bojové umenie Krav Maga, ktoré určite využijete.

 

Nož - účinný najme pri tichom podrezaní, inak to nestojí za veľa. Opäť ju použijete len vtedy, keď nebude iná možnosť. V hre bude viacero verzií nožov, zrejme sa budú líšiť aj vlastnosťami.

 

Vojenský nož - Daleko účinější a silnější než obyčajný nož.

Boxer - klasika v sérii, vylepšenie pästí. S boxerom už získate trochu väčšiu silu. Proti viacero nepriateľom to ale nebude veľmi účinné, ak budú ozbrojení, tak sa radšej schovajte.

 

Baseballová pálka - najsilnejšia ručná zbraň, s ňou už niečo dokážete. Stále ale však nemá na strelné zbrane, takže si rýchlo zožente nejakú pištoľ.  

 

Pištole 

Glock - klasická 9mm zbraň. Pre začiatok dobrá voľba, v neskorších častiach hry ju asi príliš nevyužijete. 


Desert Eagle - silnejšia, ale vzácnejšia zbraň ako Glock. Uvidíme, či bude dostatok munície na jej širšie využitie.

 

Pušky

G3SG/1 - úpravou H&K G3 vznikla táto sniperská puška. Pôjde o klasickú sniperku - jeden výstrel, jeden mŕtvy.

 

PSG1 - ďaľšia verzia obľúbenej G3. Používa rovnaké náboje ako predošlá zbraň, uvidíme ako sa bude líšiť.   

 

Sniper Rifle - posledná sniperka, nikto ju zatiaľ nedokázal identifikovať podľa screenov a artworkov.

 

Brokovnice

Winchester Defender - Obyčejná pumpovací brokovnice, obrovská síla, ale jen na krátkou vzdálenost, defender je verze bez pažby.

 

Winchester - Obyčejná pumpovací brokovnice, obrovská síla, ale jen na krátkou vzdálenost..

 

Spas12 -  rýchlopalná zbraň, ktorá je dnes hojne používaná v armádach. Vylepšená pumpovačka.

 

Malé samopaly 

Micro UZI - túto zbraň netreba dlho predstavovať, ak ste hrali niektorý z predošlých dielov GTA. Rýchla a nie veľmi presná.

 

MP5 - taktiež jedna z klasík série. Samopal ktorý je silný, presný, ale pomalší ako Uzi. Má veĺmi široké využitie, ako na prestrelky tak aj do motoriek.

 

MP10 - nová zbraň, ktorá je vzhľadom odlišná od MP10. Jej vlastnosti sa asi budú podobať MP5.

 

Útočné pušky 

M4 Carbine - možno najsilnejšia z klasických zbraní. Účinná aj na skupiny, taktiež dobrá na stredne dlhé vzdialenosti. Jednoducho výborná zbraň. 

 

AK-47 - stará dobrá ruská výroba, očakávame že zbraň bude o niečo horšia ako M4, ale takisto výborne využiteľná.

 

Ťažké zbrane

RPG 7 - raketomet, pôvodom z Ruska. Ničivé účinky na vozidlá a skupiny ľudí. Na jednu osobu ale príliš pomalé.

 

Vrhacie zbrane 

Molotov - takisto jedna z najstarších zbraní v Grand Theft Auto. Po hodení hodnú chvíľu horí, dobré na vozidlá a väčšie skupiny ľudí. Ale pozor aby ste sa sami nezapálili!

 
Copyright © 2006